Daglig leder

Marianne Garder 
Tlf. 24 96 01 74
E-mail: maga5@toender.dk

Skoledistrikt Løgumkloster

Anna Maria Wnuczek
Psykolog
Tlf. 29 11 78 09
E-mail: annmwnu@toender.dk

Betjener

  • Humlebo
  • Markledets Børnehave
  • Løgumkloster Danske Børnehave
  • Øster Højst Børnehus
  • Distriktsskolen Løgumkloster
  • Øster Højst Filialskole
  • Agerskov Børnehus
  • Havbrisen
  • Børnegården, Sdr. Sejerslev
  • Nyskoven
  • Agerskov Kristne Friskole

Pia Margrethe Møller
Tale- hørekonsulent
Tlf. 21 51 02 36
E-mail: piammoe@toender.dk

Betjener

  • Markledets Børnehave, Løgumkloster
  • Den Danske Børnehave, Løgumkloster
  • Den Tyske Børnehave, Løgumkloster
  • Humlebo, Bredebro
  • Visby Børnehus
  • Abild Børnecenter
  • Nordre Børnehave, Specialafdeling
  • Dagplejen Løgumkloster/ Bredebro
  • Løgumkloster Distriktsskole
  • Bredebro Filialskole
  • Digeskolen
  • Møgeltønder Specialklasse
  • Ludwig Andresens Schule
  • Deutsche Schule Løgumkloster
  • Løgumkloster Friskole
  • Villa Villekulla

Skoledistrikt Tønder

Jacob Andreas Detlefsen Ravn
Psykolog
Tlf. 24 85 90 42
E-mail: jaadra@toender.dk

Betjener

  • Børnegaarden Tønder
  • Abild Børnecenter
  • Møgeltønder Børnehus
  • Tønder Distriktsskole Overbygningen
  • Tønder10
  • Ungdomsskolen
  • Møgeltønder Skole
  • Møgeltønder Skole, Specialklassen
  • Jejsing Børneunivers
  • Jejsing Friskole
  • Døstrup Børnehus
  • Bredebro Filialskole

Stephanie Broe Hansen
Psykolog
Tlf. 24 90 07 55
E-mail: stbha@toender.dk

Betjener

  • Grundskolen - Tønder Distrikt
  • Nordre Børnehave
  • Blå Stue- Nordre Børnehave
  • Digevejens Børnehus
  • Højer Danske Børnehave
  • Dagplejen Tønder
  • Bedsted Børnecenter
  • Bedsted Friskole
  • Dagplejen Skærbæk

Kirsten Gerken
Tale- hørekonsulent
Tlf. 74 92 95 97 / 24 85 89 21
E-mail: pprkg@toender.dk

Betjener

  • Børnegården Tønder
  • Digevejens Børnehus, Tønder
  • Jejsing Børneunivers
  • Kindergarten, Jejsing
  • Kindergarten, Tønder
  • Møgeltønder Børnehus
  • Nordre Børnehave
  • Højer danske børnehave
  • Dagplejen Tønder/ Højer
  • Jejsing Friskole
  • Tønder Grundskole
  • Overbygningsskolen
  • Tønder10
  • Møgeltønder Skole
  • Marieskolen

Jasmina Memisevic
Psykolog
Tlf.: 24 85 88 93
E-mail: jasmem@toender.dk

Betjener

  • STUK
  • Villa Villekulla
  • Deutsche Kindergarten Lügumkloster
  • Deutsche Schule Lügumkloster
  • Dagplejen Løgumkloster/ Bredebro
  • Visby Børnehus
  • Løgumkloster Friskole
  • Ludwig Andresensschule
  • Kindergarten Jejsing
  • Kindergarten Tondern
  • Løgum Børnegård
  • Digeskolen
  • Marieskolen

Skoledistrikt Skærbæk

Mathias Koch Kristensen
Psykolog
Tlf. 29 45 71 82
E-mail: makkr@toender.dk

Betjener

  • Børnehaven Regnbuen
  • Børnehaven Spiren
  • Rømø Børnecenter
  • Æblehuset
  • Skærbæk Realskole
  • Skærbæk Distriktsskole
  • Cassiopeia, Skærbæk
  • Brøns Rejsby Børnehave

Annelise Fogtmann
Tale- hørekonsulent
Tlf. 24 85 90 47
E-mail: afo@toender.dk

Betjener

  • Specialgruppen Mejserne
  • Specialgruppen Nyskoven
  • Branderup Idræts- og Naturbørnehave
  • Æblehuset Vodder
  • Brøns Rejsby Børnehave
  • Rømø Børnecenter
  • Regnbuen
  • Spiren
  • Døstrup Børnehus
  • Havbrisen Ballum
  • Dagplejen i Skærbæk
  • Cassiopeia
  • Høllevang
  • Branderup Friskole
  • Skærbæk Realskole
  • Skærbæk Distriktsskole

Skoledistrikt Toftlund

Lene Marie Jessen
Psykolog
Tlf. 29 12 47 03
E-mail: lenmjes@toender.dk

Siham Malki
Psykolog
Tlf. 24 85 89 19
E-mail: simal@toender.dk

Betjener

  • Toftlund Distriktsskole
  • Agerskov Skole
  • Branderup Friskole
  • Høllevang
  • Arrild Privatskole
  • Dagplejen Toftlund
  • Mejserne
  • Børnegården
  • Toftlund Børnehave
  • Børnecenter Høllevang
  • Børnehuset Arrild Privatskole
  • Dagplejen Agerskov
  • Branderup Idræts- og Naturbørnehave

Karina Sejrup
Tale- hørekonsulent
Tlf. 24 94 05 37
E-mail: kase8@toender.dk

Betjener

  • Børnegården Toftlund
  • Toftlund Børnehave
  • Børnecenter Høllevang
  • Agerskov Børnehus
  • Løgum Børnegård
  • Bedsted Børnecenter
  • Øster Højst Børnehus
  • Dagplejen Agerskov og Toftlund
  • Toftlund Skole
  • Agerskov Skole
  • Øster Højst Filialskole
  • STUK
  • Arrild Privatskole
  • Agerskov Kristne Friskole
  • Bedsted Friskole

Alle distrikter

Joan Schmidt
Læringskonsulent – Trivsel, klasseindsatser,  skolefravær og læning
Tlf. 24 98 16 97
E-mail: josch@toender.dk

Christina Kellmann Meyer
Læringskonsulent- Trivsel, klasseindsatser, specialundervisning og prøver på særlige vilkår
Tlf. 24 85 90 41
E-mail: chkme@toender.dk

Alma Saxen Luff
Ergoterapeutisk konsulent på småbørns- og dagtilbudsområdet
Tlf. 51 26 98 15
E-mail: al@toender.dk

Annemarie Juul Kristensen
Ergoterapeutisk konsulent på skoleområdet
Tlf. 21 34 58 06
E-mail: annjkri@toender.dk

Ellen Bonnesen
Fysioterapeutisk konsulent
Tlf. 51 26 98 21
E-mail: ebon@toender.dk